Araştırma’da Yeniliklerle Geleceği Anlama Zamanı; Konferans 4 Haziran’da!

intro-img  Araştırmada Yenilikler Konferansı 4 Haziran’da, bu yıl gelirlerini Mor Çatı’ya aktararak gerçekleştiriliyor. Konferansın ana teması, araştırmadaki global yenilikleri katılımcılarla paylaşmak, bunların Ülkemizin yakın geleceğini anlamakta ve pazarlama ortamına uyarlamakta nasıl değerlendirileceğini tartışmak.

Konferans her biri alanlarında global uzman sayılan yerli ve yabancı ünlü konuşmacıları konuk ediyor. Her işini kendi yaptığı küçük bir araştırma şirketini Dünya’nın en büyük kuruluşlarından birisi yapan Didier Truchot, Ebru Baki ile  araştırmadaki değişimin yanı sıra  kişisel başarı notlarını paylaşacak. Konferans Başkanlığını yapan Vural Çakır ömrünü doldurmasına rağmen bir türlü vedalaşılamayan araştırma yaklaşımları ile yolların nasıl ayrılması gerektiğini  aktaracak. Ralf Ganzenmueller   müşteri iletişiminin nasıl kesintisiz bir sisteme dönüşebileceğini,  Gerry Hahlo  marka  reklam performans ölçümlerinin yeni medya ortamında  sıkıcı rakamlardan yaratıcılığa doğru nasıl 

Son yıllarda inovasyon her Konferansın ortak konusu; Carlo Stokx neden büyük şirketlerin inovasyon yapmakta zorlandıklarını, gelişmekte olan ülkeler ve küçük şirketlerin  araştırmada yeniliklerde nasıl  daha başarılı olabileceklerini paylaşacak. Dr. Mustafa Balkaya ise “neuroscience” başlığı ile gündemimize giren uygulamaların teknik ve etik geçerliliğini yorumlayacak.

Seçime çok az kala yapılacak Konferans’ta  Ferhat Boratav’ın  yönetiminde  Gideon Skinner, Dünya’da siyasi araştırmaların örneklemeden analize değiştirdiği yönleri örneklerken, Prof. Deniz Ülke Arıboğan ve Murat Yetkin nasıl bir Türkiye siyasi yapısının bizi beklediğini tartışacaklar.  Pazarlama yöneticileri için önümüzdeki dönemin ekonomik gelişmelerini doğru yorumlamak hayati önem taşıyor.  Uğur Gürses, Prof. Kerem Alkin ve Sidar Gedik 2015 ikinci yarısı ve 2016 yılına yönelik iş planlarını etkileyecek ana senaryoları veriler kullanarak  konuşacaklar.

Araştırmada Yenilikler Konferansı bu yıl Mor Çatı ile işbirliği yapıyor. Kadına şiddetle ilgili araştırma bulgularının eşliğinde Özlem Özdalga’nın moderatörlüğünde durum ve çözümler bir panelde tartışılacak.  Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği Başkanı, Medeni Kanun Reformu Kadın Koalisyonu ve Türk Ceza Kanunu (TCK) Kadın Platformu kurucu üyesi Pınar İlkkaracan, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’ndan Esen Özdemir ve Ünlü oyuncu Tuba Ünsal panelde yer alacaklar.

Araştırma’da Yenilikler Konferansı Four Seasons Bosphorus Oteli’nin bahçesinde Ipsos 40.yıl kokteyli ile sona erecek. Kokteylde Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars konuklarla birlikte olacak.

Konferans Başkanı Vural Çakır’ın yorumu şöyle “Araştırma artık kabuk değiştiriyor. İstatistik rakam üretmekle sınırlı bir alan olmaktan çıkıyor. Pazarlama, ekonomi ve sosyal hayatın doğru yönlendirilmesini esas alacak şekilde veri kullanımını sağlayan bir alana dönüşüyor. Veriyi de bu perspektifin içine yerleştirerek üretmesi gerekiyor.  Bu yıl altıncısı düzenlenen Araştırmada Yenilikler Konferansımızın programını araştırmanın bu büyüyen değerine koşut bir programla oluşturduk. Ayrıca, bu yıl 25.yılını kutlayan Mor Çatı’ya da bu vesile ile destek yaratma olanağı bulduğumuz için mutluyuz ”

Konferansla ilgili daha detaylı bilgi için: www.arastirmadayenilikler.com

Ipsos Hakkında:

Ipsos, dünyanın lider araştırma şirketlerinden Ipsos Grubunun bir parçası olarak reklam, müşteri ve çalışan memnuniyeti, pazarlama, medya, kamuoyu araştırmaları ve geleceği tahmin, modelleme ve danışmanlık uzmanlıkları sunan global bir pazar araştırma şirketidir. 500’e yakın çalışanı ile Türkiye’nin en büyük araştırma şirketidir.

Kendisini tutkulu araştırmacıların ve araştırmanın evi olarak tanımlayan Ipsos, TÜİK’den sonra ülkemizin en fazla araştırmacıya sahip olan kuruluşudur. Deneyimli araştırmacıları ile müşterilerinin işlerini geliştirmeleri için, ilk yaratıcı aşamadan,  marka / hizmet / ürün gelişme evrelerine kadar olan tüm süreçte ileri araştırma araçlarıyla, yüksek kalitede çözüm üretir. Ipsos, hızlı tüketim, perakende, dayanıklı tüketim, sağlık, teknoloji, finans, otomotiv, medya, turizm ve daha pek çok alanda müşterileri ile çözüm ortağı olarak çalışır.

ISO20252 ve Güvenilir Araştırma Belgesi (GAB) sahibi olan Ipsos, çalışmalarını bu kalite standartları çerçevesinde yürütür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>