CreatorDen ile “Hatırlı Pazarlama”da yeni bir dönem başlıyor

creatorden-app

Sosyal medya fenomenleri” olarak bilinen Influencer’ları sevdikleri markalar ile bir araya getiren bir pazaryeri olan CreatorDen platformu, dijital pazarlamaya yeni bir kimlik kazandırıyor. Birbiriyle entegre iki kısımdan oluşan CreatorDen, ajans ve markalara yönelik web platformu ve Influencer’ların kampanyaları görüntüleyip teklif verebilecekleri bir iOS uygulaması olarak, 5 bin takipçi ve üstüne sahip tüm Facebook, Twitter ve Instagram kullanıcılarına açık. 

Takipçileriyle olan yakın ve güvene dayalı ilişkileri ile pazarlama dünyasının en etkili unsurlarından birisi olarak kabul edilen, ağızdan ağıza pazarlamanın (Word-of-mouth Marketing) dijital dünyadaki yansıması Sosyal Medya Fenomenleri (Influencer’lar) ile markalar yeni bir iş modeli ile bir araya geliyor. CreatorDen pazaryeri; marka ve ajansların kampanyaları hakkında detaylı bilgiler sunabildiği, Influencer’ların da bu markalar için içerik üretip, teklif verebildiği online bir platform olarak tasarlandı.

“Sosyal Medya Fenomenleri” olarak bilinen Influencer’lar ile sevdikleri markaları bir araya getiren platform, birbiriyle entegre iki kısımdan oluşuyor. CreatorDen, ajans ve markalara yönelik web platformu ve Influencer’ların kendilerine uygun kampanyaları görüntüleyip teklif verebilecekleri bir iOS uygulaması olarak, 2016 yılının Mayıs ayında hayata geçti. 5 bin takipçi ve üstüne sahip tüm Facebook, Twitter ve Instagram kullanıcılarına açık olan uygulama bu alanda Türkiye’de ilk oluşuyla da dikkat çekiyor.

Tamamen online olarak işleyen kampanya süreci marka ya da ajansın kampanya detaylarını platforma girmesiyle başlıyor. Ardından iOS uygulaması üzerinden söz konusu kampanya için teklif geçen Influencer’lar, duruma göre marka ya da ajanstan içerik revizesi de alabiliyor. Marka ya da ajansların online olarak ödeme yaptığı platformda kampanya sonrasında detaylı rapor seçenekleri de bulunuyor.

Influencer’ın farkı değişim yaratma yeteneğinde     

Sunduğu iş modeli ile bir uygulamanın ötesine geçen girişimin kurucu ortakları ise  Rick Köletavitoğlu ve Ozan Tabak Girişim Terry Matthews öncülüğünde, TRPE Venture Partners‘dan ilk yatırımını da alarak bir başarı hikayesinin de habercisi oldu.

‘Influencer’ yani genel kullanımıyla fenomenler, platformu tamamen bir iOS uygulaması üzerinden kullanıyor.  ‘Mikro influencer’ların kampanya başarısında etkisine dikkat çeken CreatorDen CEO’su Rick Köletavitoğlu şunları söyledi: “Sosyal medya fenomeni yerine Influencer demeyi tercih ediyoruz. Çünkü, Influencer’ın etkisi takipçi sayısında ve aldığı etkileşimde değil bir değişim yaratabilme yeteneğinin olmasına bağlı. Oluşturduğu içeriğin kalitesi, samimiyeti ve bunu takipçilerine yansıtabilmesi bir Influencer’ı tanımlayan ana özellikler. Hedef kitle – influencer takipçi eşleştirmesi yaparak analitik tabanlı, reklam verenlerin en doğru influencerlar ile buluştuğu bir pazaryeri sunuyoruz. Instagram, Facebook ve Twitter’da minimum 5 bin takipçisi olan tüm sosyal medya kullanıcılarını platforma üye olmaya davet ediyoruz.”

CreatorDen Hakkında:

CreatorDen marka yöneticileri için sunmuş olduğu masaüstü web platformu ve influencer’lar için tasarladığı mobil uygulama vasıtasıyla markalarla sosyal medya influencer’larını bir araya getirmektedir. Rick Köletavitoğlu ve Ozan Tabak tarafından kurulan CreatorDen, 2016 yılında hayata geçirilmiştir. Şirket Terry Matthews öncülüğünde TRPE Venture Partners‘dan yatırım almıştır. CreatorDen Web Platformu ve influencer’ların kendilerine uygun kampanyaları görüntüleyip teklif verebilecekleri CreatorDen iOS App’i olarak kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için: http://www.creatorden.com/tr/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>