Dünyanın marka ve pazarlama yıldızları Brand Week için İstanbul’a geliyor

bwlogo

Dünyanın ve Türkiye’nin en önemli marka ve pazarlama uzmanlarını buluşturan Brand Week İstanbul, 16-21 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

2014 yılında Allianz Türkiye Brand Week İstanbul kapsamında Türkiye’nin önemli blogger’larını bir araya getirdiği etkinlikte ben de yer almıştım. Bu etkinlik sayesinde Brand Week’de bir çok ünlü pazarlama, reklam ve marka uzmanını dinleme fırsatım olmuştu. Konuşmacı ya da dinleyici olarak katıldığım, büyük keyif aldığım ve yeni bilgiler edindiğim önemli etkinliklerin başında Brand Wekk gelmektedir. Umarım bu sene yine katılma fırsatını yakalarım.

Brand Week Istanbul çerçevesinde organize edilen;

  • Konferans,
  • Workshop,
  • Forum,
  • Seminer,
  • Konser,
  • Sergi,
  • Networking aktiviteleri,
  • Deneyim alanları,
  • Yarışma ve ödül törenleriyle;

Alanında başarılı, etkili ve dinamik kişilerden oluşan katılımcılarla bilgi paylaşımı içerisinde bulunabilirsiniz.

Bu seneki Branda Week İstanbul konuşmacılarından bazıları ise şunlardır;

Tuğbay BİLBAY, Ajans Başkanı

Robert CIALDINI, Influence at Work Başkanı, İkna Psikoloji Profesörü

Jinha LEE, Samsung Elektronik Baş Mühendis ve Tasarımcısı, İnteraktif Grup Yöneticisi

Ayşegül İLDENİZ, Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı

Vincenzo RIILI, Unilever Lipton Ice Tea, Kıdemli Pazarlama Direktörü

Luke, SULLIVAN, Reklamcı, Yazar

Rob TARRY, Rethink Kreatif Direktörü

Kirsten FOSTER, Landor Londra Strateji Başkanı

Serdan ERENER, Alametifarika CEO

Hulusi DERİCİ, M.A.R.K.A. CEO

İlkay GÜRPINAR, TBWA/İstanbul CCO

Patrick RENVOISE, Sales Brain Nöro Pazarlama Direktörü ve Kurucu Ortağı

ve birçok pazarlama ve markı yıldızları konuşmacı olarak katılacak.

Siz de bu etkinlikte yer almak ve ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız,

https://www.brandweekistanbul.com/brand-week-istanbul-hakkinda/ adresini tıklamanız yeterli.

Coca-Cola’dan Süper Lig takımlarına dev destek

indir1

Türkiye Milli Futbol Takımı ile Coca-Cola Gelişim Ligleri’nin ana sponsorları arasında yer alan Coca-Cola, futbola verdiği destek kapsamında Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe ve Galatasaray dahil olmak üzere Süper Lig takımlarının Resmi İçecek Sponsoru olacağını açıkladı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Coca-Cola, Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe ve Galatasaray dahil olmak üzere Süper Lig takımları ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Bir ila üç yıl süreyle geçerli olacak anlaşmalara göre, Coca-Cola takımların kol, şort ve Resmi İçecek Sponsoru olacak.

Araştırma’da Yeniliklerle Geleceği Anlama Zamanı; Konferans 4 Haziran’da!

intro-img  Araştırmada Yenilikler Konferansı 4 Haziran’da, bu yıl gelirlerini Mor Çatı’ya aktararak gerçekleştiriliyor. Konferansın ana teması, araştırmadaki global yenilikleri katılımcılarla paylaşmak, bunların Ülkemizin yakın geleceğini anlamakta ve pazarlama ortamına uyarlamakta nasıl değerlendirileceğini tartışmak.

Konferans her biri alanlarında global uzman sayılan yerli ve yabancı ünlü konuşmacıları konuk ediyor. Her işini kendi yaptığı küçük bir araştırma şirketini Dünya’nın en büyük kuruluşlarından birisi yapan Didier Truchot, Ebru Baki ile  araştırmadaki değişimin yanı sıra  kişisel başarı notlarını paylaşacak. Konferans Başkanlığını yapan Vural Çakır ömrünü doldurmasına rağmen bir türlü vedalaşılamayan araştırma yaklaşımları ile yolların nasıl ayrılması gerektiğini  aktaracak. Ralf Ganzenmueller   müşteri iletişiminin nasıl kesintisiz bir sisteme dönüşebileceğini,  Gerry Hahlo  marka  reklam performans ölçümlerinin yeni medya ortamında  sıkıcı rakamlardan yaratıcılığa doğru nasıl  Okumaya devam…

Allianz, Power 100 blogger’larını ağırladı

Tarih 4 Kasım 2014 ama benim de içerisinde yer aldığım bu haberi blogumda yer vermem gerekiyordu. Etkili blogger olarak yer alıyorum. 

Blogger’lar Allianz’ın dijital kampanyasını Brand Week Istanbul’da yorumladı.

Allianz’ın yeni iletişim stratejisi olarak dışavurumcu bir kimlik seçmesinin ardından dijital mecrada yayınladığı ve Ayhan Sicimoğlu’nun yer aldığı “anılarınhastasıyım” videosunu Power 100 blogger’larına yorumlatan Allianz Kurumsal İletişim Grup Başkanı Fatmanur Erdoğan, tek tek herblogger‘ın filmle ilgili yorumlarını dinledi. Kendisi de aynı zamanda bir blogger olan Fatma Erdoğan, bugüne kadar sigorta şirketinin sadece hastalık, kaza gibi olumsuz ve talihsiz durumlarda insanların aklına geldiğini ve kurumsal P Okumaya devam…

İlk kuponu Coca-Cola dağıttı

Çizgi altı olarak bilinen ene eski çalışmalardan bir tanesi 1894 yılında Amerika’da yapılmıştır. Coca-Cola kuponlar dağıtarak, “Ücretsiz bir bardak, Coca-Cola” olanağı sunmuştur.

Başka bir örnek ise, Coca-Cola’nın kupon dağıtmasından 30 yıl sonra, Procter&Gamble tüketiciye isim, adres, ürün satın aldığı yer gibi bilgileri bir forma doldurması karşılığında verilen 25 sentlik kuponlardır.