Reklam İnsanı Ersin DiKER Kimdir?

Reklam İnsanı, başta reklamcılık olmak üzere sosyal medya, marka yönetimi, pazarlama, halkla ilişkiler konularında araştıran, düşünen, okuyan ve yazan kısacası günün büyük bir bölümünde bu konular için kafa yorandır.

2002 yılından beri reklamcılık üzerine eğitimini sürdüren ve hayatı boyunca da bu eğitimini devam ettirecek olan, öğrenmeyi ve öğretmeyi yaşam tarzı haline getiren ve bunları geniş kitlelerle paylaşmaya çabalayan bir akademisyendir.

Reklam İnsanı’nın eğitim geçmişine baktığımızda ise; 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Satış ve Reklam Yönetimi bölümünde ön lisans eğitimin tamamladı. 2007 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde lisans ve 2010 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Reklamcılık alanında yüksek lisans derecesini aldı.  Dr. Ersin Diker, Selçuk Üniversitesi Halkla İlişikler ve Tanıtım alanında doktora eğitimini Aralık 2016 yılında tamamlamıştır.

2009 yılında Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne araştırma görevlisi olarak atanmış ve halen bu üniversitede Dr. Öğr. Üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir. Reklamcılık, marka yönetimi, sosyal medya, halkla ilişkiler ve etik alanlarında çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Mail veya basın bülteni göndermek  isterseniz reklaminsani@gmail.com adresi sizi beklemektedir.